Atrodytų, kokių gi įdomybių galima išgirsti apie tvoras? Šiame straipsnyje aprašysime ilgiausias, įžymiausias, aukščiausias, labiausiai dekoruotas, padarytas iš įvairių buities detalių ir kitokias įdomias pasaulio tvoras.
Aukščiausia pasaulio tvora
Aukščiausia pasaulyje tvora iš 290 metrų aukščio plokščių buvo pastatyta Pietų Afrikoje 1981 metais. Ji saugojo naftos perdirbimo ir perpumpavimo įrenginius nuo teroristinių raketų atakų. Pasak žurnalistų, ši gigantiška tvora pastatyta Pietų Afrikos Respublikoje (PAR). Pagal jų duomenis, saugiai naftos gavybai Sasоlburge įrengtas dviejų šimtų devyniasdešimties metrų aukščio apsauginis skydas, kuris saugo vidinę teritoriją nuo teroristų raketų atakų. Tiesiog beprotiškas ir neįtikėtinas tvoros aukštis! Bet fotografuoti ir filmuoti čia yra griežtai draudžiama, todėl tenka pasitikėti žurnalistų žodžiais. Bet net jei toks aukštas aptvaras ir egzistuoja, jam dar labai toli iki natūraliai gamtos suformuotos 4,5 km aukščio stačios ledo sienos Nanga Parbat, kuri yra Pakistane, šiaurės vakarų Himalajų dalyje. Šie kalnai yra natūrali gamtos „tvora“, skirianti Pakistaną ir Indiją.
Šis natūralus barjeras yra tikrai neįveikiamas. Vidutinis kalno pasvirimo kampas yra šiek tiek daugiau nei keturiasdešimt laipsnių, o kai kuriose vietose jis sudaro statų kampą. Alpinistai šį kalną vadina „žmogaus ryjiku“ arba „kalnu žudiku“. Iki pirmojo žmogaus, pasiekusio šio kalno viršūnę austrų alpinisto Hermano Buhlo (1957 m.), Nanga Parbat kalnas pasiglemžė 31 žmogaus gyvybę. Ši natūrali gamtos „tvora“ yra laikoma ne tik didžiausia, bet ir patikimiausia bei neįveikiamiausia.
Labiausiai išdažyta pasaulio tvora
Pitsburge įsikūręs Carnegie Mellon universitetas savo teritorijoje turi mažą betono sieną. Per pastaruosius 70 metų universiteto studentai ją naudojo kaip vietą, kur galėjo reikšti savo kūrybiškumą ir sąmojį. Be to, ši siena buvo naudojama reklamai ir skelbimams apie planuojamus miestelio renginius. Atsižvelgiant į tai, kad siena buvo gerai matoma, tai tapo puikia vieta, tinkančia įgyvendinti savo poreikį būti pastebėtu minios.
Bėgant metams tvoros dažų sluoksnis pasiekė tokį storį, kad pirmoji medinė tvora neišlaikė ir sulūžo 1993 metais. Jau tuo metu tvora buvo pripažinta „labiausiai išdažytu daiktu pasaulyje“ ir buvo įrašyta į Gineso rekordų knygą. Netrukus ji buvo pakeista nauja gelžbetonio tvora, o studentai ir toliau ją puošia, bandydami pasivyti ir pralenkti originalo rekordą.
Pirmosiomis Carnegie universiteto įsikūrimo dienomis toje teritorijoje buvo slėnis, kuris skyrė Technikos fakulteto pastatą nuo Margaret Morrison vardo mergaičių mokyklos. Netoliese buvo kabantis tiltas, kur nuolat susitikinėdavo paauglių porelės.
Universiteto vadovybė nusprendė pastatyti tvorą, kad kažkaip užkirstų kelią paauglių susitikinėjimams. Vieną naktį studentų brolija išpaišė tvorą, tokiu būdu išreklamuodama save visam miesteliui. Tai buvo sėkminga akcija ir ši tvora tapo savireklamos vieta. Bet kuris studentas gali dažyti tvorą su sąlyga, kad nuo vidurnakčio iki saulėtekio jis išpaišys tvorą per visą jos ilgį, naudodamas tik teptuką. Volai ir aerozoliniai dažai yra draudžiami. Dažyti tvorą gali tik dviejų žmonių komanda, taip pat visą dažymo laiką turi būti „apsaugininkas“. Studentai dažnai mėgsta praleisti naktį po atviru dangumi ir mėgautis barbekiu. Dabar dažų sluoksnis ant tvoros jau viršija 10 cm.