Ar saugūs automatiniai vartai vaikams


Renkantis automatinius vartus daugelis savininkų teiraujasi ar saugi ši įranga vaikams. Pavyzdžiui, jei vartai atidaromi mechaniniu būdu, asmuo visada gali pastebėti bet kokią anomaliją ir imtis priemonių pašalinti neigiamą poveikį. Ar automatika gali būti tokia sąmoninga"? Tikriausiai taip, nes modernūs segmentiniai garažo vartai turi aukštą saugos lygį.

 

Visų pirma, tai susiję su įrenginio funkcijomis. Pakėlėjas paslėptas specialioje dėžėje, kuri paprastai yra montuojama prie lubų. Užkabinti ją savo automobiliu yra tiesiog nerealu. Tuo labiau, kad blokas yra virš metalinio profilio, todėl net aukštų mašinų arba mikroautobusų stogai jokio kontakto neturės. Jei vaikas norės pakabėti ant profilio, jo svoris bus lengvai išlaikomas, nors tokius žaidimus vaikams geriau uždrausti.

 

Kadangi vartų sijų gamyba atliekama gamykloje, visi jos elementai kruopščiai tarpusavyje suderinti. Prie įvažiavimo yra specialus griovelis, kuris nesukuria sunkumų mašinai išvažiuojant, bet leidžia užtikrinti didesnį stabilumą. Kita vertus, galite apsieiti ir be jo, nes guminis sandariklis šiuolaikiniams vartams suteikia papildomą apsaugą.

 

Vaikai mėgsta organizuoti varžybas ar suspės prasmukti pro užsidarančius vartus. Žinoma, tai yra labai pavojinga. Ypač intensyviai naudojant vartus gali nutrūkti kabelis, todėl gali įvykti savaiminis vartų užsidarymas. Tačiau šiuolaikiniuose vartuose yra įrengta papildoma apsauga. Susidūrus su menkiausia kliūtimi jie bus sustabdyti. Atsižvelgiant į tai, kad vartų kraštuose yra guminės juostos, sunkių sužeidimų nei vaikas, nei suaugusysis nepatirs.

 

Įmanomas, tačiau mažai tikėtinas variantas, kai trukdis įvyko tuo pačiu metu, kaip ir elektros energijos nutraukimas. Segmentiniuose vartuose yra specialus įtaisas, kuris leidžia vartus atidaryti net tokioje situacijoje. Anksčiau traumos buvo patiriamos dėl sukimo spyruoklės trūkimo. Segmentinių vartų gamintojai išsprendė šią problemą įrengdami prietaisus su specialiais blokavimo mechanizmais. Jie automatiškai suveikia savavališkai užsidarant vartams.

 

Kaip matote, modernūs segmentiniai automatiniai garažo vartai vaikams yra visiškai saugūs.