Aukštos tvoros - apsauga nuo triukšmo


Jeigu jūsų namai ar sodyba yra netoli greitkelių, geležinkelių, gamybos objektų, elektros ir vėdinimo sistemų bei kitų įrenginių, skleidžiančių triukšmą, jums reikėtų statyti aukštas, saugančias nuo triukšmo tvoras. Aukštos tvoros efektyviai išsprendžia ir nepageidaujamos kaimynystės problemą.

Tokios tvoros ne tik sumažina triukšmą, bet taip pat apsaugo teritoriją nuo dulkių, kenksmingų medžiagų ir sunkiųjų metalų.

Aukštos, nuo triukšmo apsaugančios tvoros turi šias savybes:

Sugerti garsą;

Atspindėti garsą;

Sugerti ir atspindėti garsą.

Medžiagos, tinkančios nuo triukšmo apsaugančių tvorų statybai:

 

1. Akytos daugiasluoksnės plokštės, nukreiptos į triukšmo šaltinį. Jų išorinis sluoksnis yra profiliuoto metalo lakštai, o viduje gali būti mineralinė vata arba 140-190 mm​​ storio polistireninio putplasčio plokštė. Tokios daugiasluoksnės plokštės turi galimybę ne tik atspindėti, bet ir sugerti garsą;

2. Monolitiniai 8 mm storio polikarbonato lakštai. Ši medžiaga sugeria išorinius garsus ir, be to, yra pakankamai tvirta. Kad tokia tvora turėtų elegantišką išvaizdą, ją galima derinti su mediena, sukuriant norimą stilių ir apdailą;

3. Putų betono blokai, kurių paviršių dekorui naudojami natūralūs ir dirbtiniai akmenys. Kuo daugiau blokų paviršiuje bus nedidelių nelygumų, tuo daugiau triukšmo sugers tvora.

 

Norėdami tinkamai pastatyti tvorą, saugančią nuo triukšmo, pirmiausia turite apskaičiuoti jos aukštį. Tam reikalinga aukščiausią pastato stogo tašką sujungti su numanomu aukščiausiu sunkvežimių tašku autostradoje. Kad tvora tikrai apsaugotų teritoriją nuo gatvės triukšmo skverbties, jos aukščiausias taškas turi būti aukščiau nubrėžtos linijos.