Automatiniai kiemo vartai


Vis dažniau privačių namų savininkai savo teritorijų tvoroms renkasi automatinius vartus. Tai paprasti, aukštos kokybės vartai, nesudarantys važiuojančiam transportui jokių kliūčių nei iš viršaus, nei iš apačios.
Iki šių dienų prie įvairių pramonės įmonių dar galime pamatyti sovietinių laikų metalinius vartus, apsunkinančius aukštų gabaritų ir sunkių svorių transporto pravažiavimus.


Jau anksčiau buvo bandoma sukurti stumdomus vartus, kurie nesudarytų viršutinių ir apatinių kliūčių. Pagrindiniu trūkumu buvo didelės apkrovos laikantiems elementams, t.y., nesaugumas. Atsižvelgiant į dabartinius reikalavimus buvo sukurti subalansuoto stiprumo ir funkcionalumo stumdomi vartai, atitinkantys visus užsakovų reikalavimus.


Ypač svarbus automatinių vartų elementas yra masyvus, tvirtas ir patikimas pamatas, įleistas į gruntą. Virš jo tvirtinamas lengvas vartų konstukcijos rėmas, kuris užpildomas medžiaga pagal kliento pageidavimus. Tai gali būti mediena, iš kurios pagaminta tvora arba cinkuoto metalo lakštai, atsparūs korozijai ir ypač tinkantys automatiniams vartams. Varžtai arba kniedės, su kuriais šie lakštai tvirtinami prie pagrindo, yra nematomi, todėl išgaunamas puikus estetinis vaizdas.


Galima paminėti keletą svarbių automatinių vartų privalumų:
Visa vartų konstrukcija yra gaminama ir dažoma gamykloje. Suvirinimo darbai vartų montavimo vietoje minimalūs. Vartų rėmo konstrukcija yra lengva - apie 100-200 kg. Vartų rėmas užpildomas tik po jo sumontavimo, todėl vartų konstrukcija gali būti lengvai pristatoma bet kokiu atstumu ir sumontuojama per vieną dieną.