Balta angliško stiliaus tvora: grakšti ir elegantiška klasika


Balta spalva laikoma nuostabia ir neįprasta spalva. Nepaisant tariamo paprastumo, ši spalva yra labai išraiškinga, efektyvi ir puošni. Neatsitiktinai jau nuo seno baltai spalvai priskiriamos ypatingos savybės: balta spalva simbolizuoja švarą, šventumą, harmoniją, laimę ir ramybę. Balta spalva charakteringa britų kolonijiniam stiliui. Tuo metu turėti ryškiai baltą namą ar tvorą galėjo sau leisti tik turtingos šeimos. Amerikiečiai, baltą spalvą interjere ir eksterjere siedami su puikia ateitimi, įvedė į madą taip vadinamą „baltą stilių”, sukuriantį romantišką nuotaiką ir iškilmingumą.

 

Balta medinė tvora: išskirtinė užtvara tarp įprastų tvorų

 

Vis dažniau baltą, elegantišką, medinę tvorą galima pamatyti aplink gražiai tvarkomus namus, vasarnamius ir vilas. Ir kas nuostabu, kad tokia kukli ir paprasta tvora atrodo ypač stilingai ir elegantiškai. Dizaineriai aktyviai naudoja šį aptvarų tipą, nes žino akivaizdžius baltos tvoros pranašumus:

- praktiškumas ir funkcionalumas;

- gana ilgas tarnavimo laikas;

- gražus ir patrauklus vaizdas, puikiai susiliejantis su įvairių tipų architektūra ir kraštovaizdžio dizainu;

- prieinama kaina.

Nepriekaištinga baltos spalvos estetika kartu su mediena - tai stebėtinai paprastas, bet originalus sprendimas, leidžiantis įgyvendinti puikią idėją be didelių išlaidų. Iš pirmo žvilgsnio paprasta medinė tvora, nudažyta balta spalva, įgyja prestižinę ir prabrangią išvaizdą, grožiu nenusileidžiančia net labai brangioms tvoroms. Balta spalva gerai tinka pabrėžti rafinuotą ir neįprastą tvoros dizainą.

Balta medinė angliško stiliaus tvora gali būti pagaminta iš standartinių medinių statinių arba baltai dažytų, originalių, dekoratyvių lentų. Šiuo atveju tvora bus išskirtinės išvaizdos ir nuo įprastų medinių tvorų skirsis originaliu dizainu. Raštuotas šoninių lentų paviršių ir jos viršūnių apdorojimas leidžia sukurti ažūrines ir subtilias medines tvoras, primenančias nėrinius.

 

Baltos medinė tvoros statymas

 

Nuo to, kokioje formoje į objektą bus pristatyta būsima tvora, priklausys tvoros montavimo greitis. Jei įsigysite paruoštą tvorą dalimis (sekcijomis), reikės pastatyti atraminius stulpus ir tvirtinimo detales. Atraminiai stulpai gali būti tiek mediniai, tiek ir metaliniai. Kombinuotoms tvoroms atraminiai stulpai mūrijami iš plytų arba dekoratyvinių blokelių.

 

Tvoros iš statinių įrengimo technologija yra gana paprasta. Pirmiausia pažymima tvoros vieta, iškasamos duobės atraminiams stulpams. Tvoros stulpai išlyginami ir užbetonuojami. Specialių laikiklių pagalba prie įrengtų atramų montuojamos horizontalios sijos. Prie sijų išorinėje pusėje tvirtinami tvoros statiniai arba tvoros sekcijos. Jei planuojate statyti „šachmatinę” tvorą, lentos arba statiniai tvirtinami iš abiejų sijų šonų. Tvora iš gatavų dalių yra greičiau statoma - sekcijos tiesiog tvirtinamos prie atraminių stulpų. Nors aptvarų montavimas ir nesudėtingas, bet kokybiškai sumontuoti tvorą rekomenduojama naudotis kvalifikuotų specialistų paslaugomis.