Gofruoto metalo lakštų tvora teritorijoje su nuokalne


Šlaitinis sklypas suteikia puikias galimybes nestandartinio ir įdomaus dizaino kraštovaizdžio kūrimui. Ant šlaito arba ant kalvos pastatytas klasikinis mūrinis namas, medinis vasarnamis ar modernus kotedžas visada traukia praeivių žvilgsnius. Vis tik toks nelygus teritorijos reljefas bėgant laikui gali pridaryti nemažai bėdų, kai nuošliaužos sugriauna kurtą sodybos aplinkos grožį ir harmoniją, o pamatų įtrūkimai atneša ir nemažų materialinių nuostolių.
 

Kad netektų susidurti su panašiomis problemomis ir išvengtumėte nepageidaujamų pasekmių, būtina imtis kelių prevencinių priemonių: šlaitą suskirstyti į terasas ir sutvirtinti akmenimis, įrengti specialius tinklus, pastatyti atramines sieneles arba iš gofruoto metalo lakštų pastatyti tvorą. Efektyviausiai dirvožemio slinkimą sulaiko sumontuota patvari ir stabili tvora. Labai svarbu, kad prie tvoros pamatų nesikauptų vanduo, todėl reikalinga įrengti drenažą.
 

Gofruoto metalo lakštų tvoros montavimas ant šlaito

Gofruoto metalo lakštų tvoros montavimas ant šlaito turi montavimo ypatumų. Paprastai yra naudojami du būdai: tvora atkartoja reljefo kontūro nuolydį arba įrengiama laiptuotos struktūros tvora. Šiuo atveju patogesnis ir paprastesnis būdas yra montuoti laiptuotos struktūros tvorą, nes tai garantuoja gerą tvoros vaizdą ir idealiai tinka teritorijoms su laipsnišku nuolydžiu. Jeigu šlaitas labai status, reikėtų montuoti tvorą, atkartojančią reljefo kontūro nuolydį, kai laikantieji rėmai prie stulpų tvirtinami ne horizontaliai, o vertikaliai ir kiekvienas gofruoto metalo lakštas montuojamas vis žemiau.
 

Tvoros montavimo technologija įrengiant laiptuotos struktūros tvorą

Sunkiausias ir daugiausiai laiko užimantis laiptuotos struktūros gofruoto metalo lakštų tvoros montavimo ant šlaito etapas yra laiptiško pamato, kuriame bus tvirtinami tvoros stulpai, įrengimas. Laiptuotos struktūros tvoros ant šlaito sumontavimui geriausia yra naudoti monolitinį pamatą, suteikiantį tvirtumą ne tik tvorai, bet ir sutvirtinantį dirvožemį. Laiptiškas pamatas įrengiamas kiekvienai tvoros sekcijai. Pagal tvoros perimetrą kasama 0,5 m gylio tranšėja, kurioje vėliau paruošiamas armatūros karkasas ir laiptuoti klojiniai. Stulpams paruošiamos 1,2 m gylio duobės. Kai stulpai pastatyti ir sutvirtinti, į klojinius pilamas betonas. Stulpai laiptiškai statomi tokiu būdu, kad tarp jų būtų galima sumontuoti rėmus, ant kurių tiesiu kampu bus tvirtinamos gofruoto metalo lakštų sekcijos. Kad tvora gražiai atrodytų, reikės apskaičiuoti vidutinį kiekvieno tvoros laipto aukštį. Tam reikės teritorijos nuolydžio aukštį padalinti iš tvoros laiptų kiekio tarp stulpų, tuomet gausime atstumus, kuriuose kiekvienas pamatas bus atitinkamai žemiau už prieš tai esantį.
 

Profesionalus gofruoto metalo lakštų tvoros montavimas ant šlaito

Gofruoto metalo lakštų tvora atlaiko didelį dirvožemio svorį ir sėkmingai sulaiko jo slinkimą. Be to, tokia tvora turi gerų praktinių savybių – atsparumą gamtos poveikiui, tvirtumą ir ilgaamžiškumą. Kadangi šlaitiniame sklype tverti tvorą gana sudėtinga, geriausia yra kreiptis pas profesionalus, turinčius patirtį atlikti tokio pobūdžio darbus.