Gofruoto metalo lakštų tvoros demontavimas


Kartais dėl įvairių priežasčių yra keičiamos teritorijos ribos ir tokiu atveju reikia išmontuoti pagal senąjį projektą pastatytą tvorą. Kartais tvora demontuojama keičiant landšaftinį dizainą arba norima senąją tvorą pakeisti nauja.

Viena populiariausių šiuolaikinio tipo tvorų yra gofruoto metalo lakštų tvora, puikiai atliekanti apsaugos funkciją. Šios tvoros yra ilgaamžės ir praktiškos, todėl esant reikalui jos demontuojamos ir perkeliamos į naująją vietą. Nors gofruoto metalo lakštų tvorų demontavimas nesudėtingas, vis tik tai daryti reikia profesionaliai, ypač, jeigu tvora bus naudojama ir ateityje.

Gofruoto metalo lakštų tvoros konstrukcijų demontavimas
Svarbiausias tokių tvorų konstrukcijos elementas yra metaliniai gofruoti lakštai. Jeigu šie lakštai prie tvoros rėmo buvo pritvirtinti varžtais, tai juos nuimti nebus jokių problemų. Tuo atveju, jeigu tveriant gofruoto metalo lakštų tvorą buvo naudojama suvirinimo įranga, tokios tvoros demontavimas pareikalaus tam tikrų įgūdžių ir įrangos. Štai kodėl tveriant gofruoto metalo lakštų tvorą stengiamasi, kad suvirinimo darbų būtų kuo mažiau.

Tuo atveju, jeigu teritorijos savininkai planuoja tvorą naudoti ir toliau, tai ją išmontuojant pirmiausia atsukami lakštus laikantys varžtai, atsargiai nuimami lakštai, o po to nupjaunamos suvirintos sijų ir tvoros stulpų siūlės. Gofruoto metalo lakštus, sutvirtintus kniedėmis nuimti yra labai sudėtinga, todėl tokiu atveju geriausias variantas būtų pjauti tvorą sekcijomis.

Patariame tveriant gofruoto metalo lakštų tvoras naudoti modernius tvirtinimo elementus, kurie vėliau, esant reikalui, palengvins tvoros demontavimą. Varžtus, kuriais metaliniai tvoros lakštai tvirtinami prie horizontalių rėmų, lengvai galima atsukti standartiniais atsuktuvais, o atskirti privirintus rėmus nuo tvoros stulpų yra daug sudėtingiau. Šiuo metu yra modernių tvirtinimo detalių, kurioms pritvirtinti nereikia suvirinimo aparato: rėmai prie stulpų pritvirtinami laikikliais, prisukant juos varžtais. Tokiu atveju, jeigu prireikia tvorą išardyti ir perkelti į kitą vietą, tai galima padaryti nepažeidžiant tvoros konstrukcijų.
 

Gofruoto metalo lakštų tvorų stulpų demontavimas
Stulpus, prie kurių tvirtinamos tvorų konstrukcijos, demontuoti yra daug sudėtingiau, gali prireikti ir specialios technikos. Neįbetonuotus stulpus reikia atkasti 20-40 сm, juos išjudinti ir ištraukti iš žemės. Aišku, stulpus galima ir iškasti, bet padaryti tai bus sunkoka, nes stulpai paprastai įkasami iki 1,6 m gylio.

Įbetonuotus stulpus geriausia nupjauti, o betono pagrindą demontuoti dalimis arba naudojant techniką.
Ypač sudėtinga yra išmontuoti dekoratyvinius stulpus iš akmenų arba plytų, ypač, jeigu savininkai norės vėliau panaudoti šias medžiagas. Ardyti stulpus teks rankomis. Išardžius tvorą teks panaikinti ir betoninį pagrindą, ant kurio buvo statoma tvora. Tam prireiks kūjų, kuriais betoninis tvoros pagrindas smulkinamas nedideliais gabalais ir pašalinamas iš teritorijos.