Grafitis ant tvorų


Kiekvieną dieną keliaudami gatvėmis savo gimtajame mieste, matome įvairių formų ir tipų sienas bei tvoras. Atrodytų, kuo gi jos tokios ypatingos, tos tvoros? O jos gali papasakoti ne tik apie vieno ar kito objekto svarbą ir statusą, bet ir apie kiekvieno privataus namo savininko skonį bei gerovę. Metalinės ir akmeninės, medinės ir sukurtos iš šiuolaikinių medžiagų, aukštos ir žemos, miestų ir priemiesčių – mūsų jau nestebina įvairiausių stilių ir rūšių tvoros. Bet jeigu tik akis pamato įdomesnį užrašą arba piešinį, tuoj pat atsiranda noras atidžiau pažvelgti į tvorą. Taigi, pakalbėsime apie grafiti.

 

Žinoma, jeigu šiuo avangardiniu stiliumi nudažytume visus statinius, tai miestas, greičiausiai, taptų šviesesniu, gražesniu ir įdomesniu, bet prarastų solidumą. Jeigu tikrai traukia ši meno rūšis, dekoruokite savo tvorą vasarnamyje. Kuo grafitis yra toks patrauklus? Grafičio esmė yra nupiešti ant kokio nors paviršiaus tam tikro tipo užrašus ar piešinius. Tai gali būti šūkiai, lozungai, kvietimai. Tvoros, vartai ar sienos - labai tinkamas paviršius tokio pobūdžio saviraiškai: niekas neriboja jų savininkų vaizduotės, todėl kiekvienas gali savo tvorai suteikti individualumą ir išskirtinumą, savo namų aplinką padaryti nepakartojama, unikalia ir įdomia. Tvoros akcentais gali tapti bet koks vaizdas - peizažas, žymus miesto objektas ar mėgiamas filmų herojus.

 

Žinoma, kad sukurtumėte savo svajonių tvorą, turėsite išmokti piešti patys arba samdyti profesionalus. Be to, įdomaus grafičio sukūrimas – tai pakankamai ilgas procesas. Pirmiausia turite švariai nuvalyti tvoros paviršių, pažymėti būsimo piešinio kontūrus, nupiešti dideles ir mažas detales, teisingai nustatyti jų dydį ir proporcijas, pridėti efektų, blizgučių ir t.t. Tai tik pagrindiniai darbų etapai, nes iš tiesų grafitis apima daug įvairių niuansų ir subtilybių. Šiandien yra mokyklų, kurios visus norinčius moko grafičio meno. Ir verta pažymėti, kad daugelis tėvų ten veda savo vaikus, nes grafitis yra labai įdomus. Leiskite savo vaikui išpiešti tvorą ir jis pamirš virtualų pasaulį, pasisėdėjimą laiptinėse ar betikslį laiko leidimą abejotinų draugų kompanijoje.