Juostiniai tvoros pamatai


Kokybiškos tvoros statyba neįmanoma be pamatų – tai pati svarbiausia darbo dalis. Patikimai ir gerai išmūryti pamatai laikys jūsų tvorą daugelį metų, ji nesugrius ir nesukryps.

 

Juostiniai tvoros pamatai liejami iš ne mažesnio, nei M200 (B15) markės betono skiedinio. Juostinių pamatų plotis gali būti įvairus, tai priklauso nuo būsimos tvoros konstrukcijos pločio. Sunkioms metalinės tvoros konstrukcijoms juostiniai pamatai turėtų būti kuo platesni, o profiliuotų plieno lakštų tvorai pamatai gali būti daug siauresni, bet gilesni. Tai padės atlaikyti šoninį vėjo slėgį.

 

Juostinių pamatų statybos technologija

 

1. Iškasti nuo 30 iki 80 cm gylio tranšėją. Gylis priklauso nuo keleto veiksnių, tokių, kaip dirvožemio stabilumas, regiono temperatūros sąlygos ir būsimos tvoros svoris. Paprastai pamatus daro 60-80 cm gylio.

 

2. Iš žvyro ir smėlio sutankinamas gruntas. Tam, kad būtų patogiau sumontuoti klojinius, galima įrengti 5-7 cm aukščio papėdę.

 

3. Montuojamos jungiamosios detalės. Standartiniams pamatams ant skaldos pagrindo tiesiama 10 mm armatūra, tarp skaldos ir armatūros paliekant 5-7 cm tarpą. Pirmieji du armatūros strypai statomi ant plytų, po to kas 40 cm jie sutvirtinami horizontaliais ir vertikaliais strypais ir padaromas armatūrinis karkasas, sutvirtinami kampai.

 

4. Sukalami klojiniai tvoros pamatams. Tam naudojamos 25 mm storio lentos. Turint omeny, kad pamatai turi būti ne mažesni, kaip 30 cm aukščio, padaroma reikiamo dydžio tvirta lentų dėžė. Klojiniai gerai sutvirtinami ir sustiprinami.

 

5. Klojiniai užpildomi betonu. Jeigu tvoros atramoms naudojami stulpai, jie turi būti pastatyti ir sulyginti iki pilant betoną.

 

 Tvoros pamato kaina nustatoma individualiai, nes skaičiuojant atsižvelgiama į sklypo ypatumus, gruntą, transporto prieigą prie statybos vietos ir kitus veiksnius.

 

 Kad tvora aplink namą, kotedžą ar kitą teritoriją optimaliai atliktų apsaugos funkciją, statyti pamatus turėtų tik specialistai.

 

Norėdami gauti daugiau informacijos apie savo tvoros pamatų statybą, prašome susisiekti su mūsų ekspertais.