Kaip pasirinkti stulpus tvorai?


Pirmoji taisyklė, kad jūsų teritorijos aptvaras būtų patikimas ir patvarus – naudokite tik kokybiškas medžiagas. Kita taisyklė – tvirtos tvoros pagrindas yra kokybiški atraminiai stulpai. Nesvarbu, kokio tipo bus tvora - metalinė, medinė ar vielos tinklo – neapsieisite be stipraus karkaso.

Kaip pasirinkti tvoros stulpus?

Norėdami pasirinkti tinkamus tvoros stulpus pirmiausia turite apsispręsti, kokios tvoros norite. Taigi, jeigu nusprendėte statyti medinę tvorą, stulpai turi būti mediniai, metalinei tvorai reikės metalinių stulpų, o betoninei - betoninių stulpų. Tvorų stulpai gali būti ir asbestiniai.

Mediniai stulpai

Medinius stulpus dažniausiai montuoja medinėms tvoroms, nors juos galima naudoti ir statant kitokio tipo tvoras. Kad tvora būtų ilgaamžė, reikia rinktis kietos medienos stulpus, pavyzdžiui, ąžuolo ar pušies. Stulpai iš beržo ar klevo bus trumpalaikiai ir tvorą neužilgo reikės remontuoti.
Mediniai stulpai gali būti apvalūs arba keturkampiai. Verta pažymėti, kad keturkampiai medienos stulpai atrodo puikiai, bet yra daug brangesni. Apvaliosios medienos stulpai daug patvaresni, nes jie nėra stipriai apdirbami, todėl išsaugoja natūralų apsauginį sluoksnį.
Įsigyjant medinius stulpus reikia atkreipti dėmesį, kad jie būtų be žievės. Tai labai svarbu, nes po žieve gali būti daug medienos kenkėjų. Geresnės kokybės medieną nusipirksite pavasarį, nes ji, tikriausiai, buvo ruošiama žiemą. Tokia mediena yra daug aukštesnės kokybės nei ta, kuri ruošiama vasarą.

Metaliniai stulpai

Statant tvoras patys populiariausi yra metaliniai stulpai. Jų eksploatacijos laikas gali siekti 50 metų, o kaina atitinka medžiagų patikimumą. Metaliniai stulpai gali būti naudojami statant įvairių tipų tvoras, net ir plytines. Stulpai gali būti apvalūs, kvadratiniai arba stačiakampio formos.
Svarbus aspektas pasirenkant tokius stulpus yra metalo storis (jis turėtų būti ne mažesnis, kaip 2 mm). Kuo metalas bus storesnis, tuo ilgiau tarnaus. Be to, kuo didesnis stulpelių skersmuo, tuo geriau. Labai svarbu padengti stulpus antikorozinėmis medžiagomis, o ant stulpų viršaus uždėti stogelius, kad į vidų nepatektų vanduo.
Didelio skersmens kvadratinius ir stačiakampius stulpus galima naudoti kaip atramą vartams. Apvalius stulpus geriau naudoti statant vielos tinklo tvorą.

Betono stulpai

Betoniniai stulpai yra vieni patvariausių, labiausiai atsparūs įvairiems aplinkos poveikiams. Dažniausiai jie naudojami betono tvoroms, nes mažai tikėtina, kad sunkias betonines plokštes išlaikys kitokio tipo stulpai.
Tvorų su betono stulpais montavimui būdinga tai, kad jie nereikalauja jokio pamato. Tokių stulpų kaina yra santykinai nedidelė, todėl jie plačiai naudojami statybose.

Asbestiniai stulpai

Asbesto stulpai yra apvalūs vamzdžiai: jie nepūna ir yra labai patvarūs. Vis tik jie turi vieną trūkumą – prie jų sunku prijungti skersines sijas, todėl reikia pirkti papildomus elementus. Tokius stulpus būtina apsaugoti, kad į jų vidų nepatektų vanduo. Dėl savo mažos kainos jie užkariavo nemažą rinkos dalį.

Renkantis tvoros stulpus reikia galvoti ne tik apie kokybę, patikimumą ir kainą, bet ir apie estetinę būsimos tvoros išvaizdą. Tvora – tai sodybos vizitinė kortelė, pagal kurią sprendžiama apie šeimininkų finansines galimybes ir estetinį skonį. Geriau išleisti šiek tiek daugiau pinigų, bet galų gale turėti ir kokybę, ir grožį..