Kokią tvorą pasirinkti - profiliuoto plieno lakštų ar medinę?


Noras sutaupyti pinigų ir tuo pačiu metu gauti kokybišką produktą ar paslaugą būdingas visiems vartotojams. Todėl profiliuoto plieno lakštų ir medinių tvorų palyginimas leis nuodugniai aptarti šių tvorų tipų privalumus ir trūkumus.

 

Kodėl lyginamos šių dviejų tipų tvoros? Kadangi jos yra populiariausios medžiagos tvorų statybai ir yra labiausiai prieinamos.

 

Jei dar turite abejonių dėl savo pasirinkimo teisingumo, mes pasistengsime atsakyti į visus klausimus.

 

Istorija

 

Medinės tvoros, be abejo, turi ilgą istoriją. Jau senovėje mūsų protėviams medinės tvoros padėjo apsiginti nuo plėšrūnų, o vėliau tapo priemone atskirti žemės sklypų nuosavybę. Laikui bėgant medinės tvoros keitė savo išvaizdą – neapdorotus medžio tekinius pakeitė elegantiška tvora su dekoratyviniais drožybos elementais.

 

Tvoros iš profiliuoto plieno lakštų pasirodė palyginti neseniai, tačiau per trumpą laiką sugebėjo tapti labai populiariomis, nes turi tas savybes, kurių taip trūksta medinėms tvoroms.

 

Kuri tvora pigesnė?

 

Pinigų taupymas yra viena svarbiausių priežasčių, kodėl dauguma žmonių renkasi profiliuoto plieno lakštų arba medinę tvorą. Abiejų šių tvoros tipų 100 metrų vertė yra vienoda. Jeigu kaina yra ta pati, tada koks šių tvorų skirtumas?

 

Praktiškumas

 

Lyginant su medine tvora, profiliuoto plieno lakštų tvorai priežiūra beveik nereikalinga. Lakštų apsaugos lygis padidintas padengiant juos cinku ir poliesteriu, dažai ant lakštų išsilaiko labai ilgai, todėl nerimauti dėl korozijos nereikės.

 

Viso to negalima pasakyti apie medinę tvorą. Medis negali atlaikyti agresyvių oro sąlygų įtakų, negali išvengti puvinio, pelėsių ir vabzdžių, todėl bent kartą per dvejus metus pageidautina atlikti specialias procedūras - impregnuoti medieną konservantais, specialiais skysčiais, nudažyti ir t.t.

 

Estetika

 

Kiek gamintojai nesistengė paįvairinti profiliuoto plieno lakštus, nieko jiems neišėjo. Tvora iš profiliuotų lakštų – tai vientisa metalinė siena, o išsiskirti ji gali tik įvairiomis spalvomis.

 

Medinė tvora atveria dideles galimybes kūrybingo žmogaus vaizduotei. Šiuolaikinė medinė tvora - tai modernių formų įvairovė, leidžianti savo sklypą padaryti išskirtiniu.

 

Technologija

 

Abiejų tvorų tipų montavimo procesas nedaug skiriasi. Medinė tvora, kaip ir metalinė, montuojama ant horizontaliai prie metalinių polių pritvirtintų konstrukcijų.

 

Išvados

 

Taigi, sprendimui pasirinkti vieną ar kitą tvoros tipą įtakos gali turėti tik jūsų poreikis praktiškumui ir estetiškumui. Svarbiausia - tai bus jūsų tvora, kuri atitiks jūsų reikalavimus ir turės visas savybes, kurių jums reikia.