Kombinuotos tvoros


Užtvarai ir tvoros, pagamintos iš kelių rūšių statybinių medžiagų, vadinamos kombinuotomis. Tokioms tvoroms patvarios medžiagos, pvz., plytos ar akmenys, naudojamos statant aptvarų atramas, o iš lengvesnių medžiagų - medinių ar metalinių statinių, profnastilo ar vielos tinklo tveriama tvora.

 

Kelių medžiagų, pvz., medienos ir plytų, akmens ir vielos tinklo, profnastilo ir plytų, betono blokelių ir suvirintų sekcijų derinys gali sukurti pačio įvairiausio dizaino tvoras. Labai svarbus veiksnys yra išlaidų mažinimas: kombinuotos tvoros su plytiniais stulpais statyba bus pigesnė, nei tvora, pastatyta vien iš plytų. Kombinuotos tvoros visiškai atitinka pagrindinį tokių tvorų tikslą - kai kurie tvorų tipai, pvz.,metalinių statinių tvora, atlieka apsaugos nuo neteisėto įsibrovimo funkciją.

Kombinuotoms tvoroms reikalingi poliniai gręžtiniai arba monolitiniai juostiniai pamatai, beje, pastarieji geriau. Šiuo atveju tvora bus patvaresnė ir stabilesnė. Kai kuriais atvejais atramos yra sustiprinamos apvaliais arba profiliuotais metalo vamzdžiais.

 

Kombinuotų tvorų tipai

 

Kombinuotos tvoros, priklausomai nuo aptvarų atramų medžiagų, gali būti skirstomos į šiuos tipus: kombinuotos tvoros su dekoratyvinių betono blokų stulpais, kombinuotos tvoros su plytiniais stulpais ir kombinuotos tvoros su gelžbetoniniais stulpais.

 

Kombinuotos tvoros su dekoratyvinių betono blokų stulpais

 

Dekoratyviniai betono blokai tvoroms gaminami modernia įranga ir naudojami kaip atramos montuojant tvoras.

Priekinis dekoratyvinio betoninio bloko paviršius yra skaldyto akmens imitacija. Jis nudažomas norima spalva, derančia prie pastatų ir kraštovaizdžio. Prie masyvios betoninių blokų kolonos lengvai tvirtinamos tvoros sekcijos iš medžio ar metalo medžiagų. Dekoratyviniai betono blokai yra stiprūs, patvarūs, atsparūs visoms oro sąlygoms ir yra gana nebrangūs. Vienas blokas pakeičia 12 plytų, todėl statant atramas iš blokų galima sutaupyti laiko ir pinigų.

Kombinuotos tvoros atramų iš betoninių blokų statybai reikalingas tvirtas pagrindas – poliniai gręžtiniai arba juostiniai pamatai. Jie gali būti su cokoliu arba be jo. Jeigu yra cokolis, tai jis taip pat turėtų būti pagamintas iš betoninių blokų. Cokolio aukštis gali būti įvairus. Betono blokų tvoros stulpų viršus užbaigiamas įvairiomis konstrukcijomis.

Kombinuotoms tvoroms su betoninių blokų stulpais tinka įvairios medžiagos: mediniai ar metaliniai statiniai, paprastas arba raštuotas profnastilas, sekcijos iš PVC plastiko arba virintos vielos tinklas.

 

Kombinuotos tvoros su plytiniais stulpais

 

Plytiniai stulpai kombinuotoms tvoroms mūrinami iš аpdailos plytų. Plytos - universali statybinė medžiaga, naudojama įvairių objektų statybai. Tokie tvorų stulpai yra tvirti, atsparūs įvairioms oro sąlygoms, dekoratyvūs, puikiai dera prie kitų pastatų iš plytų. Prie stulpų iš plytų tinka įvairių medžiagų tvora: mediniai ar metaliniai statiniai, paprastas arba raštuotas profnastilas, sekcijos iš PVC plastiko arba virintos ar kaltinės metalinės sekcijos.

Kombinuotos tvoros su stulpais iš plytų statybai reikalingi poliniai gręžtiniai arba juostiniai pamatai. Jie gali būti su cokoliu arba be jo. Jeigu yra cokolis, tai jį sumūryti reikėtų iš plytų, kad viskas harmoningai derėtų. Cokolio aukštis gali būti įvairus.

Stulpų iš plytų viršus užbaigiamas įvairiomis konstrukcijomis iš plieno, metalo ar betono.

 

Kombinuotos tvoros su gelžbetoniniais stulpais

 

Kombinuotų tvorų stulpai iš gelžbetonio neturi tokios patrauklios išvaizdos kaip stulpai iš plytų ar blokų, tačiau yra labai tvirti, ilgaamžiai ir prieinami net nelabai pasiturintiems klientams. Tvoros stulpai gaminami iš gelžbetonio sluoksninio spaudimo metodu.

Šiuos tvoros stulpus labai lengva sumontuoti: jiems nereikia pamatų. Gelžbetoninius stulpus įbetonuoja į gruntą: išgręžiama skylė į gruntą, įstatomas stulpas, išlyginamas ir užpilamas betonu. Tokie stulpai nereikalauja jokios priežiūros ar remonto.

Gelžbetoniniai stulpai turi lygų paviršių, viršutinė stulpo dalis apvali. Stulpas turi tvirtinimo detales tvoros sekcijoms pritvirtinti. Tvorų sekcijos būna įvairių medžiagų: medinių statinių, profnastilo, sekcijos iš PVC plastiko, metalinių statinių arba virinto vielos tinklo.