Statybvietės paruošimas tvoros statybai


Parengti sklypą tvoros statybai galite ir patys. Turėtumėte atlikti šiuos darbus:

1. Pašalinkite senąją tvorą,

2. Nupjaukite žolę,

3. Išvalykite statybos vietą,

4. Jei reikia, išlyginkite reljefą,

5. Pažymėkite teritorijos ribas,

6. Nustatykite vietą vartams ir varteliams.

 

Dabar aptarsime kiekvieną punktą atskirai.

Pirmasis punktas. Būtina išardyti senąją tvorą. Tam gali prireikti laužtuvo, plaktuko, kirvio, kastuvo, pjūklo, vinių ištraukėjo ir diskinio pjūklo. Su šiais įrankiais jūs galėsite kruopščiai išardyti tvorą arba, jeigu jums jos nereikia, tiesiog supjaustyti ją gabalais. Šis darbas nėra sunkus, bet gali pareikalauti nemažai jūsų laiko ir pastangų. Sunkiau bus išardyti stulpus. Paprastai jie yra giliai įkasti į žemę, todėl juos ištraukti gali prireikti specialios technikos, t.y. ekskavatoriaus ar buldozerio. Jei gerai įvertinote situaciją ir nutarėte, kad viską padarysite be specialios technikos, stenkitės stulpą išsiūbuoti, tada į atsiradusį tarpą pripilkite vandens, kad suminkštintumėte dirvožemį ir bandykite apsukti stulpą aplink savo ašį. Taip padarius stulpą bus lengviau ištraukti. Šis metodas tiks tada, jei stulpai yra iš betono. Medinius ir metalinius stulpus geriau nupjauti su diskiniu pjūklu.

 

Antras punktas. Nupjauti žolę. Tai visiškai paprasta. Naudokite benzininę, elektrinę arba rankinę žoliapjovę.

 

Trečias punktas. Reikia išvalyti tvoros statybos vietą: pašalinkite krūmus, medžius, kelmus ir akmenis. Šiam darbui atlikti taip pat gali prireikti specialios įrangos. Nukirstų medžių šaknis turite išrauti, nes kitaip jos trukdys tvoros statymui.

 

Ketvirtas punktas. Jei reikia, išlyginkite reljefą. Būtina išlyginti nelygumus ir duobes tvoros tvėrimo vietoje. Šiam darbui atlikti gali prireikti ne tik specialios technikos, bet ir papildomo grunto.

 

Penktas punktas. Pažymėkite teritorijos ribas. Šią užduotį jūs lengvai atliksite. Paimkite savo sklypo planą ir pagal jį pažymėkite teritorijos ribas į žemę įkaldami kuoliukus.

 

Šeštas punktas. Nustatykite vietą vartams ir varteliams. Atsižvelkite į jų dydį, kelio plotį, atstumus, kad įvažiavimas ir įėjimas į teritoriją būtų patogus.

Štai ir viskas.

 

Bet jeigu jūs visų aukščiau aprašytų darbų atlikti negalite arba tiesiog nenorite vargintis, mūsų įgudę darbininkai senąją tvorą išardys naudodami savo techniką, o jums liks tik rūpestis, kur ją padėti.