Tradicinė medinė tvora


Medinė tvora, kaip apsauginė konstrukcija, naudojama nuo senovės laikų. Gyvenvietės ir miestai turėjo savo gynybines sienas, dažniausiai apkaltas lentomis su smailais strypais.  Tvora iš  rąstų ar lentų buvo būtina apsauga tais sunkiais laikais, kadangi pirmoji pasitikdavo priešų antpuolius. Augant miestams tvirtos medinės tvoros ir vartai tapo būtinu atributu ir šeimininko materialinės padėties rodikliu.

 

Statybinių medžiagų prieinamumas, galimybė savarankiškai pastatyti, remontuoti ir greitai pakeisti pažeistas medinės tvoros dalis, turėjo labai didelę įtaką medinių tvorų paplitimui mūsų šalyje. Platus dydžių ir formų pasirinkimas, didelės apdailos galimybės leido medinę tvorą paversti meno kūriniu.

 

Naujos technologijos tradicinėms medžiagoms

 

Pažangių medienos apdorojimo technologijų, pavyzdžiui - dirbtinio medienos sendinimo - taikymas leidžia projektuojant ir statant tvoras išgauti unikalius ir išskirtinius sprendimus. Dirbtinis medienos sendinimas šiuo metu yra labai madingas ir populiarus dizaino elementas. Sendinta medienos tekstūra ir dekoratyviniai elementai puikiai dera prie bet kokio stiliaus tvoros ir vartų iš kaltinio metalo bei akmeninių pamatų. Sukuriama nepakartojama komforto ir stabilumo atmosfera. Ši technologija atskleidžia neįprastas originalių apdailos produktų galimybes: medienos poras galima nudažyti bent dvejomis spalvomis - pagrindinis tonas viena spalva, o medienos poros - kita. Įvairių technologijų dėka galima padidinti medienos ilgaamžiškumą: įvairūs įbrėžimai, įlenkimai ar skilimai tokiame paviršiuje yra mažiau pastebimi. Dirbtinio medienos sendinimo įranga yra stacionari arba nešiojama – tai leidžia spygliuočių ir lapuočių medieną apdoroti ne tik gamybos vietoje, bet ir statybvietėje.

 

Platus pasirinkimas.

 

Nepaneigiamas medienos privalumas yra jos unikalus derėjimas su metalu, betonu ar akmeniu. Medines tvoros lentas galima montuoti skirtingomis kryptimis, išgauti įvairius spalvų derinius, ją sendinti ir dažyti. Jokia kita medžiaga nesuteiks jums tokių galimybių.


Patrauklumas

 

Nepaisant naujų medžiagų ir technologijų atsiradimo, medinės tvoros vis labiau populiarėja. Lengvai surenkamos segmentinės, metalinės ar tinklinės tvoros niekada neatstos natūralios medienos grožio. Taip, kad mediena, kaip gražiausia ir aplinkai nekenksminga medžiaga, visada turės savo nišą. Medinė tvora - puikus pasirinkimas tiems, kurie nori tradicinių ir natūralių medžiagų!