Tvoros naujakuriams


Taigi, tapote laimingu naujojo sklypo savininku ir iš karto jums iškilo klausimas, kaip aptverti savo būsimos sodybos teritoriją.

 

Tvorų tipų yra pakankamai daug, kad galėtumėte išsirinkti tinkamiausią. Pagrindiniai kriterijai yra kaina, ilgaamžiškumas ir statybos bei montavimo darbų sudėtingumas.

 

Iš karto noriu pasakyti, kad šiame straipsnyje nekalbėsiu apie tvoras iš plytų ar betono, nes daugumai naujakurių šis variantas yra per daug sudėtingas ir brangus. Norėčiau pasiūlyti paprastą variantą: metalo vamzdžius, kurių skersmuo 70 - 100mm, o ilgis maždaug du su puse metrų, įkalame į žemę apie 70 cm pagal savo sklypo ribas.

 

Pradėti darbą geriausia nuo kampinių stulpų. Tarp jų viršuje ištiesiame virvę - tai padės jums lygia linija įkalti stulpus ir išlyginti jų aukštį. Atstumas tarp stulpų turi būti maždaug du metrai. Stulpai gali būti ir 70 – 100 mm medinės sijos, bet tada reikėtų iš anksto iškasti duobes, kurių gylis 50 - 70cm, įleisti į jas medinius stulpus ir duobes užpilti betonu. Prieš tai apatinę medinių stulpų dalį reikia gerai impregnuoti, kad mediena nepūtų. Tarp stulpų ištiesiame vielos tinklą ir gerai pritvirtiname. Vietoj vielos tinklo galite naudoti metalinius ar plastikinius lakštus. Prie šių stulpų galite pritvirtinti dvi išilgines lentas ir prikalti vertikalius statinius, kuriuos galėsite nudažyti jums patinkančia spalva.

 

Tai yra patys paprasčiausi ir pigiausi tvorų variantai, bet jūs turite galimybę pastatyti tokią tvorą, apie kokią ir svajojote.