Tvoros sodo sklypams


Jeigu esate užmiesčio sklypo savininkas arba sėkmingai nusipirkote keletą hektarų žemės statyboms, svarbiausią dėmesį skirkite šio nuosavybės turto apsaugai. Žinoma, laikinai jūs galite savo teritoriją aptverti vieline tvora, bet atminkite, kad nieko nėra amžinesnio už laikiną, todėl mes rekomenduojame šį klausimą išspręsti iš esmės.

Šiuolaikinės technologijos ir statybinės medžiagos leidžia tvoras pastatyti itin greitai ir kokybiškai, jeigu tai atitinka jūsų finansines galimybes. Pagrįstai manoma, jog labiausiai prieinami tvorų tipai yra segmentinės, medinės ir tinklinės tvoros. Tokios tvoros bus ne tik kaip to kraštovaizdžio dekoratyvinis elementas, bet ir atliks pagrindinę funkciją – aptvers ir apsaugos jūsų teritoriją.

 

Medinių tvorų ekologiškumas ir estetika

Ilgą laiką pjautinė mediena buvo prieinamiausia priemonė aptverti savo žemės sklypui. Net ir dabar, kai plačiai diegiamos naujos technologijos ir gaminamos modernios statybinės medžiagos, yra nemažai žmonių, norinčių tverti tvorą iš klasikinių medinių strypelių.

Be abejo, medinė tvora yra ekologiška. Ji turi nuostabią savybę būti pritaikoma prie bet kokio reljefo, dizaino ir harmoningai dera prie įvairiausių apdailos medžiagų. Medines tvoras lengva remontuoti ir netgi pakeisti jų formą. Šiuolaikinės chemijos pramonės galimybės leidžia prailginti medienos tarnavimo laiką ir pagerinti jos priešgaisrines savybes. Be to, medinė tvora apsaugos nuo vėjo jūsų auginamas daržoves ir vaismedžius bei išspręs šviesos ir ventiliacijos problemas.

Medinių tvorų privalumai: lengva priežiūra, prieinamos ir ekologiškos medžiagos. Trūkumai – neilgalaikės, kas 1-2 metai medines tvoras reikalinga perdažyti ir apdoroti specialiomis priemonėmis.

 

Tinklinės tvoros

Pats lengviausias ir nebrangus būdas aptverti savo sklypo ribas – pastatyti tinklinę tvorą. Tokia tvora yra ilgaamžė ir gražiai atrodo. Cinkuota plieno viela atlaiko didelius temperatūrų pokyčius ir yra atspari korozijai. Ši tvora sukuria skaidrumo efektą ir yra naudinga, jei savo sklype auginate šviesą mėgstančius augalus. Be to, tvora lengvai montuojama ir nereikalauja beveik jokios priežiūros, o kaina labiausiai prieinama lyginant su kitų medžiagų tvoromis. Esminis tokių tvorų trūkumas yra jos silpnas atsparumas išorės poveikiui: įveikti tokią tvorą nebūtų sudėtinga.

 

Segmentinės tvoros

Iš visų galimų tvorų tipų segmentinė tvora yra ne pati brangiausia, bet labiausiai patikima. Dėl medžiagos stiprumo tokia tvora suteikia patikimą apsaugą gana ilgam laikui - iki 30 metų. Šių tvorų privalumas – galimybė naudotis plačia spalvų gama, atsparumas korozijai, greitas montavimas ir jokios priežiūros. Tvoros aukštis galimas nuo 1,5 iki 3–4 metrų.

Segmentinė tvora – tai idealus kainos ir kokybės santykis, nes už medinės tvoros kainą gaunate ilgalaikį ir patvarų savo sklypo aptvarą. Kaip segmentinės tvoros trūkumą galima paminėti ne visai patrauklią tvoros išvaizdą.

 

Kokią tvorą pasirinkti?

Atsakymas į šį klausimą slypi tame, kokią funkciją turi atlikti jūsų tvora. Jei jūs tiesiog norite nustatyti jūsų sodybos ribas, tinkamiausias variantas būtų tinklinė tvora. Jei siekiate pasislėpti nuo smalsių akių už stiprios ir patikimos sienos, segmentinės tvoros kaip tik jums.