Vielos tinklo tvoros montavimas


Jeigu nusprendėte aptverti savo namų valdą, sporto ir žaidimų aikštelę arba kitą teritoriją, vienas iš tinkamiausių sprendimų būtų pasirinkti vielos tinklo tvorą. Ji lengvai montuojama, patvari, estetiška ir ilgaamžė.

Prieš pirkdami medžiagas naujai tvorai turite pasirinkti tvoros tipą. Tvora iš metalinio vielos tinklo gali būti vientisa, kai tinklas yra ištemptas tarp stulpų arba sekcijinė. Vientisinė tvora – pigesnis ir greitesnis variantas, bet estetinė išvaizda yra prastesnė. Sekcijinė tvora brangesnė, nes tinklas ištempiamas ant metalinio rėmo arba vamzdžio ir tada montuojamas. Tokia tvora daug patrauklesnė.

 

Vielos tinklo įvairovė

Pasirinkus tvoros tipą būtina pasirinkti ir vielos tinklą. Vielos tinklas yra kelių rūšių. Pats pigiausias modelis – tinklas iš paprastos vielos. Ši viela neturi jokios apsauginės dangos, todėl yra mažiau atspari atmosferos poveikiui. Ji greitai rūdyja, praranda savo kokybę ir išvaizdą.

Cinkuotas tinklas daug patvaresnis, yra ypač populiarus, o kainuoja vos brangiau nei paprastos vielos tinklas. Jeigu tvorą iš cinkuoto tinklo padengsite kokiu nors apsauginiu sluoksniu, ji ilgai stovės ir džiugins akis.

Iš naujųjų vielos rūšių būtina paminėti vielos tinklą, padengtą plastizoliu, kuris labai atsparus korozijai ir gana atsparus klimato poveikiui. Tokia tvora nebijo vandens, nereikalauja reguliariai atnaujinti apsauginiu dažų sluoksniu. Ir svarbiausia - turi gražią išvaizdą.

Kitas vielos tinklo pasirinkimo kriterijus - akių dydis. Populiariausias - 50 mm, kai vielos skersmuo nuo vieno iki dviejų milimetrų. Tvora iš plonesnės vielos bus mažiau patikima ir patvari.

Apskaičiuojant, kiek reikia tinklo ir stulpų reikia žinoti, kad atstumai tarp stulpų turi būti ne didesni nei 3000 mm. Jeigu stulpo aukštis virš žemės yra 1500-1600 mm, reikia žinoti, kad iki 500-700 mm jis bus įkastas į žemę, todėl bendras stulpo aukštis turi būti 2100-2200 mm.

 

Tvora iš vielos tinklo: statome stulpus

Tvoros stulpų medžiaga taip pat turi atitikti sąlygas ir tvoros naudojimo laiką. Laikinai tvorai tiks mediniai 120-150 mm stulpai. Požeminė medinio stulpo dalis turėtų būti 15-20 mm žemiau dirvožemio užšalimo gylio. Nuo medinio stulpo turi būti nuimta žievė, o medis padengtas apsauginiu bitumo sluoksniu arba kita apsaugine medžiaga.

Metaliniams strypams paprastai pasirenkami 60-120 mm skersmens plieno vamzdžiai. Vamzdžio sienelės storis turi būti ne mažesnis nei 2 mm. Vielos tinklo montavimui ypač tinka kvadratinis profilis.

 

Vielos tinklo tvoros montavimas

Pirmiausia reikia pažymėti tvoros ribas ir įmūryti stulpus. Vientisinei vielos tinklo tvorai tarp stulpų tvirtinami horizontalūs elementai, prie kurių tvirtinsis vielos tinklas. Tarp medinių stulpų tvirtinami mediniai, o tarp metalinių - plieniniai strypai, vamzdžiai arba kampuotis. Palikus tarpą tarp tinklo ir žemės, vielos tinklo tvora bus apsaugota nuo ankstyvos korozijos.

Ant pastatyto būsimos tvoros rėmo tvirtinamas vielos tinklas. Prie plieninių elementų vielinė tvora privirinama arba sutvirtinama tvirtinimo detalėmis, o prie medienos tvirtinama vinimis.