Tvorų statymo reglamentas - ką reikia žinoti?
Keli patarimai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti prieš pradedant statyti tvorą.
[email protected] + 370 655 56 439
Keli patarimai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti prieš pradedant statyti tvorą.
Nesvarbu, kokio tipo bus tvora - metalinė, medinė ar vielos tinklo – neapsieisite be stipraus karkaso.
Sužinokite apie tvoras daugiau ir padėkite sau apsispręsti.
Juostiniai Tvoros Pamatai
Kokybiškos tvoros statyba neįmanoma be pamatų – tai pati svarbiausia darbo dalis. Patikimai ir gerai išmūryti pamatai laikys jūsų tvorą daugelį metų, ji nesugrius ir nesukryps.
Juostiniai tvoros pamatai liejami iš ne mažesnio, nei M200 (B15) markės betono skiedinio. Juostinių pamatų plotis gali būti įvairus, tai priklauso nuo būsimos tvoros konstrukcijos pločio. Sunkioms metalinės tvoros konstrukcijoms juostiniai pamatai turėtų būti kuo platesni, o profiliuotų plieno lakštų tvorai pamatai gali būti daug siauresni, bet gilesni. Tai padės atlaikyti šoninį vėjo slėgį.
Tvoros pamato kaina nustatoma individualiai, nes skaičiuojant atsižvelgiama į sklypo ypatumus, gruntą, transporto prieigą prie statybos vietos ir kitus veiksnius.
Kad tvora aplink namą, kotedžą ar kitą teritoriją optimaliai atliktų apsaugos funkciją, statyti pamatus turėtų tik specialistai.
Norėdami gauti daugiau informacijos apie savo tvoros pamatų statybą, prašome susisiekti su mūsų ekspertais.
Vielos Tinklo Tvoros Montavimas
Jeigu nusprendėte aptverti savo namų valdą, sporto ir žaidimų aikštelę arba kitą teritoriją, vienas iš tinkamiausių sprendimų būtų pasirinkti vielos tinklo tvorą. Ji lengvai montuojama, patvari, estetiška ir ilgaamžė.
Prieš pirkdami medžiagas naujai tvorai turite pasirinkti tvoros tipą. Tvora iš metalinio vielos tinklo gali būti vientisa, kai tinklas yra ištemptas tarp stulpų arba sekcijinė. Vientisinė tvora – pigesnis ir greitesnis variantas, bet estetinė išvaizda yra prastesnė. Sekcijinė tvora brangesnė, nes tinklas ištempiamas ant metalinio rėmo arba vamzdžio ir tada montuojamas. Tokia tvora daug patrauklesnė.
Pasirinkus tvoros tipą būtina pasirinkti ir vielos tinklą. Vielos tinklas yra kelių rūšių. Pats pigiausias modelis – tinklas iš paprastos vielos. Ši viela neturi jokios apsauginės dangos, todėl yra mažiau atspari atmosferos poveikiui. Ji greitai rūdyja, praranda savo kokybę ir išvaizdą.
Cinkuotas tinklas daug patvaresnis, yra ypač populiarus, o kainuoja vos brangiau nei paprastos vielos tinklas. Jeigu tvorą iš cinkuoto tinklo padengsite kokiu nors apsauginiu sluoksniu, ji ilgai stovės ir džiugins akis.
Iš naujųjų vielos rūšių būtina paminėti vielos tinklą, padengtą plastizoliu, kuris labai atsparus korozijai ir gana atsparus klimato poveikiui. Tokia tvora nebijo vandens, nereikalauja reguliariai atnaujinti apsauginiu dažų sluoksniu. Ir svarbiausia - turi gražią išvaizdą.
Kitas vielos tinklo pasirinkimo kriterijus - akių dydis. Populiariausias - 50 mm, kai vielos skersmuo nuo vieno iki dviejų milimetrų. Tvora iš plonesnės vielos bus mažiau patikima ir patvari. Apskaičiuojant, kiek reikia tinklo ir stulpų reikia žinoti, kad atstumai tarp stulpų turi būti ne didesni nei 3000 mm. Jeigu stulpo aukštis virš žemės yra 1500-1600 mm, reikia žinoti, kad iki 500-700 mm jis bus įkastas į žemę, todėl bendras stulpo aukštis turi būti 2100-2200 mm.
Tvoros stulpų medžiaga taip pat turi atitikti sąlygas ir tvoros naudojimo laiką. Laikinai tvorai tiks mediniai 120-150 mm stulpai. Požeminė medinio stulpo dalis turėtų būti 15-20 mm žemiau dirvožemio užšalimo gylio. Nuo medinio stulpo turi būti nuimta žievė, o medis padengtas apsauginiu bitumo sluoksniu arba kita apsaugine medžiaga.
Metaliniams strypams paprastai pasirenkami 60-120 mm skersmens plieno vamzdžiai. Vamzdžio sienelės storis turi būti ne mažesnis nei 2 mm. Vielos tinklo montavimui ypač tinka kvadratinis profilis.
Pirmiausia reikia pažymėti tvoros ribas ir įmūryti stulpus. Vientisinei vielos tinklo tvorai tarp stulpų tvirtinami horizontalūs elementai, prie kurių tvirtinsis vielos tinklas. Tarp medinių stulpų tvirtinami mediniai, o tarp metalinių - plieniniai strypai, vamzdžiai arba kampuotis. Palikus tarpą tarp tinklo ir žemės, vielos tinklo tvora bus apsaugota nuo ankstyvos korozijos. Ant pastatyto būsimos tvoros rėmo tvirtinamas vielos tinklas. Prie plieninių elementų vielinė tvora privirinama arba sutvirtinama tvirtinimo detalėmis, o prie medienos tvirtinama vinimis.
Ar Saugūs Automatiniai Vartai Vaikams
Renkantis automatinius vartus daugelis savininkų teiraujasi ar saugi ši įranga vaikams. Pavyzdžiui, jei vartai atidaromi mechaniniu būdu, asmuo visada gali pastebėti bet kokią anomaliją ir imtis priemonių pašalinti neigiamą poveikį. Ar automatika gali būti tokia „sąmoninga"? Tikriausiai taip, nes modernūs segmentiniai garažo vartai turi aukštą saugos lygį.
Visų pirma, tai susiję su įrenginio funkcijomis. Pakėlėjas paslėptas specialioje dėžėje, kuri paprastai yra montuojama prie lubų. Užkabinti ją savo automobiliu yra tiesiog nerealu. Tuo labiau, kad blokas yra virš metalinio profilio, todėl net aukštų mašinų arba mikroautobusų stogai jokio kontakto neturės. Jei vaikas norės pakabėti ant profilio, jo svoris bus lengvai išlaikomas, nors tokius žaidimus vaikams geriau uždrausti.
Kadangi vartų sijų gamyba atliekama gamykloje, visi jos elementai kruopščiai tarpusavyje suderinti. Prie įvažiavimo yra specialus griovelis, kuris nesukuria sunkumų mašinai išvažiuojant, bet leidžia užtikrinti didesnį stabilumą. Kita vertus, galite apsieiti ir be jo, nes guminis sandariklis šiuolaikiniams vartams suteikia papildomą apsaugą.
Vaikai mėgsta organizuoti varžybas ar suspės prasmukti pro užsidarančius vartus. Žinoma, tai yra labai pavojinga. Ypač intensyviai naudojant vartus gali nutrūkti kabelis, todėl gali įvykti savaiminis vartų užsidarymas. Tačiau šiuolaikiniuose vartuose yra įrengta papildoma apsauga. Susidūrus su menkiausia kliūtimi jie bus sustabdyti. Atsižvelgiant į tai, kad vartų kraštuose yra guminės juostos, sunkių sužeidimų nei vaikas, nei suaugusysis nepatirs.
Įmanomas, tačiau mažai tikėtinas variantas, kai trukdis įvyko tuo pačiu metu, kaip ir elektros energijos nutraukimas. Segmentiniuose vartuose yra specialus įtaisas, kuris leidžia vartus atidaryti net tokioje situacijoje. Anksčiau traumos buvo patiriamos dėl sukimo spyruoklės trūkimo. Segmentinių vartų gamintojai išsprendė šią problemą įrengdami prietaisus su specialiais blokavimo mechanizmais. Jie automatiškai suveikia savavališkai užsidarant vartams.
Kaip matote, modernūs segmentiniai automatiniai garažo vartai vaikams yra visiškai saugūs.
Statybvietės Paruošimas Tvoros Statybai
Parengti sklypą tvoros statybai galite ir patys. Turėtumėte atlikti šiuos darbus:
Bet jeigu jūs visų aukščiau aprašytų darbų atlikti negalite arba tiesiog nenorite vargintis, mūsų įgudę darbininkai senąją tvorą išardys naudodami savo techniką, o jums liks tik rūpestis, kur ją padėti.
Automatiniai Kiemo Vartai
Vis dažniau privačių namų savininkai savo teritorijų tvoroms renkasi automatinius vartus. Tai paprasti, aukštos kokybės vartai, nesudarantys važiuojančiam transportui jokių kliūčių nei iš viršaus, nei iš apačios. Iki šių dienų prie įvairių pramonės įmonių dar galime pamatyti sovietinių laikų metalinius vartus, apsunkinančius aukštų gabaritų ir sunkių svorių transporto pravažiavimus.
Jau anksčiau buvo bandoma sukurti stumdomus vartus, kurie nesudarytų viršutinių ir apatinių kliūčių. Pagrindiniu trūkumu buvo didelės apkrovos laikantiems elementams, t.y., nesaugumas. Atsižvelgiant į dabartinius reikalavimus buvo sukurti subalansuoto stiprumo ir funkcionalumo stumdomi vartai, atitinkantys visus užsakovų reikalavimus.
Ypač svarbus automatinių vartų elementas yra masyvus, tvirtas ir patikimas pamatas, įleistas į gruntą. Virš jo tvirtinamas lengvas vartų konstukcijos rėmas, kuris užpildomas medžiaga pagal kliento pageidavimus. Tai gali būti mediena, iš kurios pagaminta tvora arba cinkuoto metalo lakštai, atsparūs korozijai ir ypač tinkantys automatiniams vartams. Varžtai arba kniedės, su kuriais šie lakštai tvirtinami prie pagrindo, yra nematomi, todėl išgaunamas puikus estetinis vaizdas.
Galima paminėti keletą svarbių automatinių vartų privalumų: Visa vartų konstrukcija yra gaminama ir dažoma gamykloje. Suvirinimo darbai vartų montavimo vietoje minimalūs. Vartų rėmo konstrukcija yra lengva - apie 100-200 kg. Vartų rėmas užpildomas tik po jo sumontavimo, todėl vartų konstrukcija gali būti lengvai pristatoma bet kokiu atstumu ir sumontuojama per vieną dieną.
Tradicinė Medinė Tvora
Medinė tvora, kaip apsauginė konstrukcija, naudojama nuo senovės laikų. Gyvenvietės ir miestai turėjo savo gynybines sienas, dažniausiai apkaltas lentomis su smailais strypais. Tvora iš rąstų ar lentų buvo būtina apsauga tais sunkiais laikais, kadangi pirmoji pasitikdavo priešų antpuolius. Augant miestams tvirtos medinės tvoros ir vartai tapo būtinu atributu ir šeimininko materialinės padėties rodikliu.
Statybinių medžiagų prieinamumas, galimybė savarankiškai pastatyti, remontuoti ir greitai pakeisti pažeistas medinės tvoros dalis, turėjo labai didelę įtaką medinių tvorų paplitimui mūsų šalyje. Platus dydžių ir formų pasirinkimas, didelės apdailos galimybės leido medinę tvorą paversti meno kūriniu.
Pažangių medienos apdorojimo technologijų, pavyzdžiui - dirbtinio medienos sendinimo - taikymas leidžia projektuojant ir statant tvoras išgauti unikalius ir išskirtinius sprendimus. Dirbtinis medienos sendinimas šiuo metu yra labai madingas ir populiarus dizaino elementas. Sendinta medienos tekstūra ir dekoratyviniai elementai puikiai dera prie bet kokio stiliaus tvoros ir vartų iš kaltinio metalo bei akmeninių pamatų. Sukuriama nepakartojama komforto ir stabilumo atmosfera. Ši technologija atskleidžia neįprastas originalių apdailos produktų galimybes: medienos poras galima nudažyti bent dvejomis spalvomis - pagrindinis tonas viena spalva, o medienos poros - kita. Įvairių technologijų dėka galima padidinti medienos ilgaamžiškumą: įvairūs įbrėžimai, įlenkimai ar skilimai tokiame paviršiuje yra mažiau pastebimi. Dirbtinio medienos sendinimo įranga yra stacionari arba nešiojama – tai leidžia spygliuočių ir lapuočių medieną apdoroti ne tik gamybos vietoje, bet ir statybvietėje.
Nepaneigiamas medienos privalumas yra jos unikalus derėjimas su metalu, betonu ar akmeniu. Medines tvoros lentas galima montuoti skirtingomis kryptimis, išgauti įvairius spalvų derinius, ją sendinti ir dažyti. Jokia kita medžiaga nesuteiks jums tokių galimybių.
Nepaisant naujų medžiagų ir technologijų atsiradimo, medinės tvoros vis labiau populiarėja. Lengvai surenkamos segmentinės, metalinės ar tinklinės tvoros niekada neatstos natūralios medienos grožio. Taip, kad mediena, kaip gražiausia ir aplinkai nekenksminga medžiaga, visada turės savo nišą. Medinė tvora - puikus pasirinkimas tiems, kurie nori tradicinių ir natūralių medžiagų!
Pamatai Tvoroms
Jau seniai žmonės įprato aptverti tvora savo asmeninį ūkį. Tvoros funkcija paprasta ir aiški – saugoti savininkų privatumą. Tvora – tai šeimininko vizitinė kortelė, atspindinti jo materialinę padėtį, norą pademonstruoti savo sodybą, arba atvirkščiai – paslėpti ją nuo smalsių akių, įspėti ir sustabdyti nepageidaujamus svečius sumontuotomis videokameromis ir užrašais apie piktą šunį.
Tvorų išvaizda per daugelį metų liko nepakitusi, bet žymiai išsiplėtė statybinių medžiagų rūšių pasirinkimas. Kokio tipo tvorą bepasirinktumėte, jos konstrukcija yra vienoda: pamatai, laikantys stulpeliai ir pasirinkto tipo tvora.
Natūralus klausimas – ar tikrai tvorai reikalingi pamatai? Jeigu norite ilgaamžės, tvarkingos ir nesukrypusios tvoros, tuomet pamatai yra būtini. Pamatai leidžia tolygiai išlaikyti statinio apkrovas ir apsaugo tvoros konstrukciją nuo nusėdimo ir lūžių. Aukštoms, aklinoms tvoroms iš sunkių medžiagų statomas tvirtas pagrindas, o lengvesnių konstrukcijų tvoroms – paprastesni pamatai. Prieš pradedant statyti tvorą reikia, kad specialistas apskaičiuotų, kokius pamatus lieti. Būtina atsižvelkti į statomos tvoros svorį, aukštį, grunto ir landšafto charakteristiką.
Yra įvairių rūšių pamatų:
Juostiniai monolitiniai - vieni iš labiausiai paplitusių pamatų tipų mažaaukštėms plytų, betoninių blokų ar plokščių tvoroms. Pamatai liejami iš betono su skaldos pagrindu, įleidžiant juos į gruntą 50-80 cm. Pamatai paprastai būna platesni už tvorą. Jeigu sklypas turi didelį nuolydį, pamatai daromi laiptų formos. Numatytoje tvoros vietoje pirmiausiai iškasama tranšėja ir statoma medinių sijų forma pamatams. Ant skaldos pagrindo tiesiama armatūra ir užpilama betonu, stiprinant ir trombuojant kiekvieną sluoksnį. Prieš pradedant mūryti plytinę tvorą ant juostinio pamato daroma horizontali hidroizoliacija.
Gręžtiniai pamatai yra ne mažiau populiarus pamatų tipas. Tokie pamatai daromi lengvų konstrukcijų tvoroms – segmentinėms, tinklinėms ar medinėms. Šios tvoros apkrovos tenka laikomiesiems stulpams, todėl ir pamatai liejami tiktai jiems. Grunte gręžiama skylė, įstatomas stulpelis ir užbetonuojama.
Kombinuoti juostiniai - gręžtiniai pamatai yra aukščiau aprašytų abiejų pamatų tipų derinys. Jie turi geras fizikines ir mechanines savybes. Tokie pamatai liejami taip pat, kaip monolitiniai juostiniai pamatai, tik prie atraminių stulpų jie yra gilesni ir platesni. Armatūra dedama ir pamatuose, ir stulpeliuose. Tokie pamatai daromi medinėms, segmentinėms ir metalinėms tvoroms.
Pamatai iš akmenų - vieni seniausių pamatų tipų. Jie tvirti, patikimi ir įdomiai atrodo. Dažniausiai naudojami tada, kai to reikalauja bendras architektūrinis sprendimas. Į tranšėją dedami stambūs akmenys ir užpilami 15-25 proc. cemento skiediniu. Tokie pamatai paprastai daromi 30-50 cm aukščio. Jie labai gražiai dera su kaltine tvora.
Pamatų liejimas yra labai svarbus ir atsakingas pastatų arba kitų statinių statybos etapas, nes nuo jų kokybės priklauso visi tolimesni statybos darbai.
Segmentinės Tvoros Privalumai
Pagrindinė tvorų paskirtis – apsaugoti nuosavybę, paženklinti teritorijos ribas ir, be abejo, suteikti sodybai individualumą, savitumą bei estetinį vaizdą. Nuo seniausių laikų žmonės aptverdavo savo nuosavą žemę - ši tendencija nepasikeitė ir dabar, o tvorų dangos kokybė ir tvėrimo technologija patobulėjo.
Šiandieninė rinka sklypų savininkams siūlo didelį tvorų tipų pasirinkimą, tad labai lengva susipainioti. Segmentinės, medinės, tinklinės, metalinės (suvirintos ir kaltinės) tvoros – tikrai yra iš ko pasirinkti. Vis tik ypatingo dėmesio nusipelno segmentinės tvoros. Kodėl gi segmentinės tvoros tokios populiarios tarp vasarnamių ir užmiesčio sodybų savininkų?
Kokius Tvoros Vartus Išsirinkti?
Sunku įsivaizduoti sklypo tvorą, kurioje nebūtų nei vartų, nei vartelių. Atsižvelgiant į kitų sodybos statinių išdėstymą, kartais tvoroje montuojama net keletas vartelių. Renkantis vartus būtina atsižvelgti į jų išvaizdą, kainą ir sklypo ypatumus. Jei jums reikia vartų sodo sklype, tada geriausias variantas būtų tinkliniai vartai.
Šie vartai gaminami iš 32mm kampuočio, prie kurio tvirtinamas cinkuotas tinklas. Jei pageidaujama, vartuose sumontuojami užraktai ir rankenos. Tokie vartai tinka ir laikinoms statybvietėms, kai tvorose įrengiami laikini įėjimai/išėjimai.
Jeigu jums nepatinka skaidri ir permatoma tvora ir jūs norite apsaugoti save ir savo asmeninę erdvę nuo pašalinių žvilgsnių, tada jums puikiausiai tiks vartai iš gofruotų plieno lakštų, kurių spalvą galėsite pritaikyti prie namo ar tvoros spalvų. Jei esate didelės sodybos ar užmiesčio namo savininkas, turėtumėte rinktis kaltinius vartus, kurie suteiks žavesio, rafinuotumo ir elegancijos jūsų sodybai. Vartuose sumontuojamos elektromechaninės spynos ir videokameros. Didžiulis piešinių, spalvų ir stilių pasirinkimas leis sukurti tikrą meno kūrinį. Patikėkite, tokia tvora žavėsis visi jūsų svečiai ir kaimynai.
Tvoros Sodo Sklypams
Jeigu esate užmiesčio sklypo savininkas arba sėkmingai nusipirkote keletą hektarų žemės statyboms, svarbiausią dėmesį skirkite šio nuosavybės turto apsaugai. Žinoma, laikinai jūs galite savo teritoriją aptverti vieline tvora, bet atminkite, kad nieko nėra amžinesnio už laikiną, todėl mes rekomenduojame šį klausimą išspręsti iš esmės.
Šiuolaikinės technologijos ir statybinės medžiagos leidžia tvoras pastatyti itin greitai ir kokybiškai, jeigu tai atitinka jūsų finansines galimybes. Pagrįstai manoma, jog labiausiai prieinami tvorų tipai yra segmentinės, medinės ir tinklinės tvoros. Tokios tvoros bus ne tik kaip to kraštovaizdžio dekoratyvinis elementas, bet ir atliks pagrindinę funkciją – aptvers ir apsaugos jūsų teritoriją.
Ilgą laiką pjautinė mediena buvo prieinamiausia priemonė aptverti savo žemės sklypui. Net ir dabar, kai plačiai diegiamos naujos technologijos ir gaminamos modernios statybinės medžiagos, yra nemažai žmonių, norinčių tverti tvorą iš klasikinių medinių strypelių. Be abejo, medinė tvora yra ekologiška. Ji turi nuostabią savybę būti pritaikoma prie bet kokio reljefo, dizaino ir harmoningai dera prie įvairiausių apdailos medžiagų. Medines tvoras lengva remontuoti ir netgi pakeisti jų formą. Šiuolaikinės chemijos pramonės galimybės leidžia prailginti medienos tarnavimo laiką ir pagerinti jos priešgaisrines savybes. Be to, medinė tvora apsaugos nuo vėjo jūsų auginamas daržoves ir vaismedžius bei išspręs šviesos ir ventiliacijos problemas. Medinių tvorų privalumai: lengva priežiūra, prieinamos ir ekologiškos medžiagos. Trūkumai – neilgalaikės, kas 1-2 metai medines tvoras reikalinga perdažyti ir apdoroti specialiomis priemonėmis.
Pats lengviausias ir nebrangus būdas aptverti savo sklypo ribas – pastatyti tinklinę tvorą. Tokia tvora yra ilgaamžė ir gražiai atrodo. Cinkuota plieno viela atlaiko didelius temperatūrų pokyčius ir yra atspari korozijai. Ši tvora sukuria skaidrumo efektą ir yra naudinga, jei savo sklype auginate šviesą mėgstančius augalus. Be to, tvora lengvai montuojama ir nereikalauja beveik jokios priežiūros, o kaina labiausiai prieinama lyginant su kitų medžiagų tvoromis. Esminis tokių tvorų trūkumas yra jos silpnas atsparumas išorės poveikiui: įveikti tokią tvorą nebūtų sudėtinga.
Iš visų galimų tvorų tipų segmentinė tvora yra ne pati brangiausia, bet labiausiai patikima. Dėl medžiagos stiprumo tokia tvora suteikia patikimą apsaugą gana ilgam laikui - iki 30 metų. Šių tvorų privalumas – galimybė naudotis plačia spalvų gama, atsparumas korozijai, greitas montavimas ir jokios priežiūros. Tvoros aukštis galimas nuo 1,5 iki 3–4 metrų.
Segmentinė tvora – tai idealus kainos ir kokybės santykis, nes už medinės tvoros kainą gaunate ilgalaikį ir patvarų savo sklypo aptvarą. Kaip segmentinės tvoros trūkumą galima paminėti ne visai patrauklią tvoros išvaizdą.
Atsakymas į šį klausimą slypi tame, kokią funkciją turi atlikti jūsų tvora. Jei jūs tiesiog norite nustatyti jūsų sodybos ribas, tinkamiausias variantas būtų tinklinė tvora. Jei siekiate pasislėpti nuo smalsių akių už stiprios ir patikimos sienos, segmentinės tvoros kaip tik jums.
Kokią Tvorą Rinktis – Segmentinę Ar Medinę?
Įprasta, kad žmonės nori gauti kokybišką produktą ar paslaugą kuo pigiau, kad galėtų sutaupyti pinigus. Tai normalu. Nustatydami produktų privalumus ir trūkumus juos lyginame, aptariame, apie juos ieškome informacijos. Taigi, palyginkime segmentines ir medines tvoras. Kodėl lyginame šių dviejų tipų tvoras? Nes šių medžiagų tvoros yra prieinamiausios. Jei jūs vis dar abejojate ar teisingai pasirinkote medžiagas, pabandykime sudėti paskutinius taškus.
Be abejo, medinės tvoros turi savo ilgą istoriją. Mūsų protėviai, statydami tvoras, stengėsi apsisaugoti nuo plėšrūnų, o vėliau tvoros tapo žemės ribų atskyrimo priemone. Laikui bėgant medinės tvoros keitė savo išvaizdą nuo neapdorotų medžio statinių iki elegantiškų ir modernių tvorų. Segmentinės tvoros yra palyginti naujas gaminys, tačiau per trumpą laiką sugebėjo tapti labai populiariomis. Segmentinės tvoros turi tokių savybių, kurių ypač trūksta medienos tvoroms. Teisybės dėlei verta pasakyti, kad segmentinė tvora taip pat turi keletą trūkumų.
Gaminio kaina yra viena iš kriterijų, įtakojančių žmonių apsisprendimą pasirinkti medinę ar segmentinę tvorą. Pagal statistinius duomenis abiejų medžiagų 100 kvadratinių metrų tvoros vertė yra maždaug vienoda. Medinės tvoros kaina gali padidėti dėl įvairesnių dizaino sprendimų arba sumažėti pasirenkus pigesnes medžiagas ar keičiant kai kuriuos techninius sprendimus paprastesniais.
Jeigu kaina yra ta pati, tai koks skirtumas?
Lyginant medinių ir segmentinių tvorų priežiūrą galima sakyti, kad segmentinei tvorai priežiūros visai nereikia. Cinkuotos segmentinės tvoros yra padengtos dažais, todėl yra ilgaamžės ir atsparios korozijai. Medį yra daug sudėtingiau apsaugoti nuo oro sąlygų poveikio ir pavojų, pavyzdžiui, nuo pelėsių, miltligės ar vabzdžių, todėl bent kartą per dvejus metus patartina atlikti specialias procedūras – medienos apsaugai naudoti specialiuosius skysčius, konservantus, dažus ir t.t.
Kiek gamintojai nesistengė paįvairinti segmentinių tvorų dizainą, nieko neišėjo. Šių tvorų išskirtinumą galima pasiekti tik spalvų įvairove. O štai medinės tvoros kūrybingam žmogui suteikia platų kūrybos lauką. Ši tvora, kaip ir metalinė, gali būti aklina, bet turinti figūrinius tvoros užbaigimus. Renkantis medinę ažūrinę tvorą galima išspręsti šviesos ir ventiliacijos problemą, kuri yra svarbi sodybos augmenijai. Moderni medinė tvora - tai formų įvairovė, kuri išskirs jūsų teritoriją iš kitų. Medinė tvora gali būti ne tik iš strypelių, bet ir iš grubaus pjovimo lentų. Tarp tvoros strypelių darydami įvairaus dydžio tarpelius ne tik išgausite norimą tvoros formą, bet ir sutaupysite medžiagų bei pinigų.
Medinių ir segmentinių tvorų tvėrimo technologijos beveik nesiskiria: tiek medinė, tiek ir segmentinė tvora tvirtinamos prie stulpelių, sutvirtintų betonu. Stulpeliai sujungti skersiniais, ant kurių vėliau tvirtinama segmentinė tvora arba medinės tvoros strypeliai. Konstrukcijų elementai – stulpeliai ir skersiniai - gali būti įvairiausių formų.
Taigi, sprendimą pasirinkti vieną ar kitą tvoros tipą gali paveikti tik jūsų praktiškumas ir estetinis požiūris. Svarbiausia - reikia įsisamoninti, kad tai bus jūsų tvora: ji turi atitikti jūsų reikalavimus ir turėti tas savybes, kokių jūs norite.
Čikagos Medinės Tvoros
Visoje Amerikoje tik keli namų akcentai atlieka tokį didelį vaidmenį, kaip medinė tvora. Čikagoje populiarios įvairios medžiagos tvėrimui, tačiau jei norima sukurti jaukią, šiltą ir klasikinę sodybos išvaizdą – mediena yra puikiausia medžiaga tam padaryti. Tiesą sakant, įmonė ServiceMagic daugiausia užsakymų gauna būtent medinėms tvoroms. Jei ieškote tinkamo akcento savo namams, norite pažymėti savo teritoriją ar aptverti sklypą, siekdami apsaugoti naminius gyvūnus ar vaikus, medinė tvora yra tinkamiausias sprendimas: jų kaina prieinama, o stilingos jos jau nuo senų laikų.
Svarbiausia priežastis, kodėl Čikagoje medinės tvoros yra tokios populiarios yra ta, kad jos pasižymi universalumu ir įvairove. Žinoma, kitos medžiagos taip pat turi savų privalumų: aliuminio ir vinilo tvoros yra ilgaamžės, o metalo tvoros pasižymi tvirtumu ir elegancija. Tačiau bėda ta, kad jos yra žymiai brangesnės nei medinės.
Medis, skirtingai nei kitos tvėrimo medžiagos, yra labai lengvai apdorojama medžiaga, todėl medinę tvorą galima pagaminti tokią, kuri atitiktų jūsų fantaziją ir pageidavimus. Medinės tvoros gali būti dažnai perdažomos, todėl labai tinka žmonėms, kurie mėgsta keisti interjerą. Nesvarbu, kokio stiliaus ar spalvos užsigeisite, tai nesudarys problemų Čikagos įmonėms patenkinti jūsų norus už prieinamą kainą.
Žinoma, yra ir keletas trūkumų. jei norite apsitverti teritoriją medine tvora. Jeigu jūsų gyvenamoje vietovėje vyrauja dideli temperatūrų pokyčiai ar gausu kritulių, tai šios tvoros reikalaus kur kas daugiau priežiūros nei kitokių medžiagų tvoros. Norėdami išlaikyti tinkamą tvoros išvaizdą, turėsite ją atnaujinti kas keletą metų, o gal net ir kasmet. Be to, mediena nėra tokia atspari vabzdžiams, puvimui ir t.t. Nors yra įvairių priemonių, skirtų medžio apdorojimui, tačiau nėra jokių garantijų, jog jos bus veiksmingos.